28. červenec 2021

Rokytka na dosah


Pokud někdo nezná Vysočany, jen těžko by ve čtvrti, kde se pilně staví a staré se mění za nové, hádal, že ho na rohu ulic Kolbenova a Smržových dělí jen 150 metrů od malebného parku Zahrádky. Přitom stačí projít okolo nově vznikající čtvrti Emila Kolbena a do pěti minut od budovy AFI City se ocitnete v příjemném údolí protékajícího potoka Rokytka.

Co vše park nabízí?

Park Zahrádky překvapí svojí velkou rozmanitostí. Podél protékající říčky Rokytky se vine běžecká trasa, kterou lze využít po obou březích a je velmi populární i mezi cyklisty. Kromě toku se zde nachází i stejnojmenný rybník Zahrádky, jehož název odkazuje na zahrádkářskou kolonii, která na místě byla. Hráz rybníka je obložená kamennou dlažbou a pozvolné písčité břehy jsou vysázeny kvetoucími mokřadními rostlinami, jako jsou kosatec žlutý nebo kyprej vrbice.

Podél řeky najdete naučné panely o historii okolních budov, třeba továrny Praga nebo ragbyového hřiště RC Praga Rugby. Jedním z nejpopulárnějších míst je bezesporu Fitness stezka Rokytka, která se objeví jen 50 metrů opodál přes malebný most nad Rokytkou. Tato stezka rozhodně není jednoduchým venkovním cvičištěm s pár hrazdami, ale skládá se z 25 stanovišť, z nichž každé je určeno pro jinou svalovou oblast. Každý cvičební přístroj je důmyslně vyřešen, a navíc jsou všechny vyrobeny ze dřeva, takže ladí s přírodním okolím. Jistě oceníte i velkorysý okolní prostor, který všem umožní si zacvičit nebo se jen protáhnout v klidu a bez stísněného pocitu.

Pokud rádi během pracovního dne uvolníte stres a napětí aktivně a kromě proběhnutí oceníte i cvičení na čerstvém vzduchu, můžete se mrknout na stránky občanského sdružení www.devitkavpohybu.cz, které si klade za cíl usilovat o správný životní styl obyvatel Prahy 9. Přímo v parku Zahrádky organizuje cvičení zadarmo, a to jak pro začátečníky, tak pokročilé.

AFI Europe Czech Republic © 2024